Ndërkombëtarët zbarkojnë në PD, takim me Lulzim Bashën

Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca si dhe ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman kanë mbërritur pas minuta më parë selinë e PD ku po zhvillojnë një takim me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Takimi thuhet se ka në fokus zhvillimet e ditës së sotme ku Rama në mënyrë të njëanshme miratoi ndryshimeve kushtetuese në parlament.